RSS
sobota, 30 czerwca 2007

Projekt "Co pamięta Sejna" był kontynuacją projektu "Trzej starcy", zorganizowanego w Szkole Podstawowej im. mjr. Henryka Dobrzańskiego - Hubala w Sejnach przy współpracy Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" oraz Pani Bożeny Szroeder. 14 czerwca w Białej Synagodze odbyło się zwieńczenie projektu w postaci przedstawienia teatralnego z młodymi aktorami, uczestnikami projektu, w rolach głównych.

Przyjemnie słuchało się opowieści o starych Sejnach, ich mieszkańcach oraz zwyczajach wtedy obowiązujących. Dobrze jest wiedzieć, że historie przekazane przez babcie, ciocie oraz inne osoby pamiętające tamte czasy jeszcze długo nie zostaną zapomniane, utrwalone w pamięci dzieci oraz publikacji wydanej z okazji zakończenia projektu.

Zapraszam do stronę Szkoły Podstawowej oraz na witrynę Pogranicza po więcej szczegółów.

Relacja ze Święta "Co pamięta Sejna":

00:22, mpawluk
Link Dodaj komentarz »
piątek, 22 czerwca 2007
Dzisiaj małe spojrzenie w przeszłość. Projekt Muzyka Miejsca. prowadzony przez Michała Moniuszkę przy Ośrodku "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów", odbił się szerokim echem w sejneńskiej Hip-Hopowej oraz Jazzowej scenie muzycznej. Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na stronie projektu.

Poniżej zamieściłem linki do dostępnych klipów z warsztatów odbywających się od 30 kwietnia do 5 maja 2007 roku. Nowe klipy dotyczące projektu są obecnie w produkcji.

Serdecznie zapraszam do kulturalnej konsumpcji.

- Muzyka Miejsca
- Sekcja Instrumentów Akustycznych
- Manufaktura Cyfrowej Produkcji Dźwięku
- Pracownia Tekstu
- Pracownia Tekstu#2
- Warsztat Turntablingu
- Digitally Unplugged
09:42, mpawluk
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 czerwca 2007

Koncertem chóru 'Polonia' dnia 17 czerwca 2007 zainaugurowany został cykl spotkań muzycznych pod wspólnym tytułem 'Muzyka w Klasztorze'. Tematem przewodnim koncertu była polska pieśń patriotyczna od początków istnienia państwa polskiego, przez okres zaborów, aż do współczesności. Polska dzieje te miała bardzo burzliwe, jak na kraj położony na przecięciu wielu interesów europejskich przystało, co odzwierciedlone jest w tekstach pieśni.

Pomysł urządzania koncertów w wirydarzu klasztoru jest pomysłem ciekawym i na pewno zgromadzi sporo publiczności, a już na pewno wzbogaci, i tak już bogate, życie kulturalne Sejn. TUTAJ można znaleźć dokładny program letnich imprez, organizowanych przez Ośrodek Kultury, Sejneńskie Towarzystwo Opieki nad Zabytkami oraz Urząd Miejski w Sejnach .

Postaram się jak najczęściej bywać i przygotowywać relacje ze wzmiankowanych imprez.

Relacja z koncertu:

18:52, mpawluk
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 czerwca 2007

Kolejny, bo już XVI, odbył się w Sejnach festiwal teatrów dziecięcych Baltic-Satelid. Impreza rozpoczęła się dnia 6 czerwca 2007 roku inauguracją na terenie Ośrodka Kultury w Sejnach. Wzięło w nim udział 16 teatrów z Polski, Białorusi i Litwy. Festiwal został uroczyście zakończony dnia 10 czerwca rozdaniem nagród dla najlepszych teatrów. Po więcej informacji zapraszamy na stronę OK w Sejnach.

Relacja z festiwalu:

10:18, mpawluk
Link Dodaj komentarz »


sejny.net

Dyskusyjny Klub Książki w Sejnach